Desetletnica predstavitve ideje o Sloveniji kot popotnikom z avtodomi prijazni destinaciji
10 let po predstavitvi ideje o vzpostavitvi mreže postajališč za avtodome po Sloveniji, s katero bi pogledali na lokalno turistično ponudbo skozi oči popotnika z avtodomom in se enotno predstavljali na evropskem turističnem trgu, so se predstavniki občin-partneric v Mreži postajališč za avtodome po Sloveniji včeraj zbrali na Mirni.
V projekt so vključene tiste slovenske občine, ki se zavedajo, da je popotnik z avtodomom dobrodošel gost, ki so mu pripravljene ponuditi lokacijo, na kateri se lahko ustavi, si odpočije in raziskuje ter se ob tem na njej počuti varno, prijetno in dobrodošlo. Takšnih lokacij je v 70 občinah več kot 150 – parkirišča, počivališča, postajališča in kampi.
„Ob desetletnici nas zelo veseli, da so se našega srečanja udeležili tudi predstavniki hrvaškega ministrstva za turizem, da smo tudi njim idejo urejanja postajališč in povezovanja v mrežo predstavili v živo. Vse večje število avtodomarjev je realnost in od lokalnih skupnosti je odvisno, kako in kje jih bomo sprejeli. Od nas je odvisno, ali jim bomo omogočili ne samo varen postanek, ampak tudi priložnosti za doživetja. Če tega ne naredimo mi, bo nekdo drug. V zadnjih desetih letih smo spodbudili številne razprave o tem, zato verjamem, da je Slovenija popotnikom z avtodomi tudi zaradi naše mreže vse bolj prijazna,“ pravi vodja mreže in župan nosilne občine, Občine Mirna, Dušan Skerbiš.
Koordinatorka Petra Krnc Laznik pa dodaja: »Prepričani smo, da smo z našo idejo v vseh slovenskih občinah posredno predstavili tudi želje in pričakovanja avtodomarjev na eni, pa tudi priložnosti, ki jih ta segment turizma prinaša predvsem v manjše lokalne skupnosti, na drugi strani. Če se popotnik z avtodomom počuti varnega, dobrodošlega, bo z veseljem raziskoval kulinarične, kulturno-zgodovinske, naravne ter ostale znamenitosti in svoja doživetja delil z ostalimi.«
Na včerajšnjem srečanju so sodelujoči predvsem poudarili pomen tega edinstvenega povezovanja v luči promocije Slovenije in deljenja izkušenj in primerov dobrih praks med občinami. Formalno srečanje na Mirni pa so nadgradili še z obiskom treh lokacij v neposredni bližini – parkirišča z delno oskrbo v Športnem parku Mirna ter postajališč za avtodome v Trebnjem (ob nekdanji H1) ter Kostanjevici na Krki (pred vstopom na otok ob reki Krki).
foto: Občina Mirna (Lea Bučinel)