Taborniki učijo sobivanja z naravo
Taborništvo ima na Mirni dolgo tradicijo - razvito je od leta 1980, mirnski taborniki pa so pomemben del vseslovenskega taborniškega gibanja. Cilj tabornikov je mladim priučiti spoštovanje do narave in jih vzgojiti v odgovorne državljane, na srečanjih se otroci učijo samostojnosti in usvajajo številne druge veščine, ki so povezane z bivanjem v naravi.
Minulo soboto so taborniki, združeni v Rod mirne reke Mirna pripravili, predstavitev delovanja tabornikov in pomen dejavnosti za spoznavanje in sobivanje z naravo, prav tako so se obiskovalci spoznali s pomenom skrbi za naravo in ohranjanja njene raznolikosti in pristnosti. Taborniki so v novi učilnici na prostem pripravili delavnice, ki so otroke spodbujale k vključevanju v dejavnosti: taborniške igre, izdelava ognjišča, izdelava signalnega stolpa, »a«-janje, orientacija, uporaba kompasa, prva pomoč.
Sproščeno druženje je marsikoga spodbudilo k razmisleku o tem, kako pozna naravo, okolje, v katerem živi, kako se do nje obnaša, otroci pa so preko taborniških veščin v sebi prebudili avanturističnega duha, ki je za vsakega tabornika pomemben.
Dogodek je bila t. im. Aktivnost 5 v sklopu projekta Učenje in gibanje za okolje - UGO. Projekt na Mirni poteka od 1. aprila 2018, zaključen pa bo letos. Skupna vrednost projekta je 137.795,30 evra, 92.110,17 evra so partnerji v projektu pridobili iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja. Vodilni partner je Občina Mirna, partnerji pa Osnovna šola Mirna, Komunala Trebnje, Dana Mirna, Društvo upokojencev Mirna, Društvo za šport, kulturo in turizem Partizan Mirna ter Društvo tabornikov Rod mirne reke Mirna.